KRZYŚ, BOGUŚ i FILIPEK - w gościnie u "Jagódek"i "Pszczółek"

Tymi imionami zostały nazwane trzy sympatyczne misie, które odwiedziły nasze dzieci w ramach projektu Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury.  Organizatorem projektu jest pani Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego Nr 1 w Kolbuszowej. Koordynatorem w powiecie Pułtusk została pani Małgorzata Chimkowska, nauczyciel w Niepublicznym Katolickim Przedszkolu im. Św. Rodziny w Pułtusku. W naszym powiatowym projekcie „Powiat Pułtusk Czyta Małemu Misiowi” bierze udział 38 placówek szkolno- przedszkolnych. W naszym przedszkolu w/w projekt będzie realizowany w dwóch grupach „Jagódki” i „Pszczółki”. Misie będą wędrować od placówki do placówki i zachęcać do czytania, ale także zacieśniać współpracę między naszymi placówkami.
Każdy miś wyposażony jest w dzienniczek, w którym dzieci wpisują tytuł czytanej misiowi bajki, wklejają zdjęcie grupy, odbijają paluszki umoczone w farbie i wpisują przy pomocy nauczyciela swoje imiona oraz dedykację.
Nasz miś Felcio rozpoczął swoją podróż 27 listopada. Pierwszą placówką, do której powędrował było MALINOWE przedszkole.
Misie, które odwiedzają naszych przedszkolaków uczestniczą w codziennych zajęciach i uroczystościach. Misiu Krzyś był pierwszym misiem, który do nas przywędrował z Samorządowego Przedszkola w Winnicy. Krzyś malował z dziećmi ciepłe ubranka, wylepił popcornem owieczkę i wysłuchał dwóch opowiadań: „Wiktor i duchy”- J. Ivensa oraz „Leśna szkoła Puchatka”- A.A. Milne. Miś Boguś z oddziału przedszkolnego Publicznej Szkoły Podstawowej w Błędostowie uczestniczył we wróżbach andrzejkowych i odpoczywał pod palmami kokosowymi. Wysłuchał z przedszkolakami kilku opowiadań o Kubusiu Puchatku. Malutki miś Filipek miał u nas bardzo dużo atrakcji: brał udział w spotkaniu z pszczelarzem, dowiedział się jak powstaje miód; uczestniczył w przedszkolnych Mikołajkach i z uwagą wysłuchał opowiadań o „Chwalipięcie” i „Czarnej owieczce”. Przybył do nas ze Szkoły Podstawowej w Dzierżeninie.
Każde spotkanie z nowo przybyłym misiem sprawia dzieciom ogromną RADOŚĆ!